Zapisujte si své úspěchy!

Tento rok jsem si vytvořil seznam v Notion, kam si zapisuji svoje úspěchy a splněné cíle. Nápad vychází z “Flowlístku“ o kterém se píše v knize Konec prokrastinace a musím říct, že to má smysl a rozhodně doporučuji to také vyzkoušet.

Klasický “flowlístek” jsem také zkoušel, ale po pár týdnech denního zapisování jsem ho přestal používat. Většinou jsem neměl tak dobrou disciplínu a málokdy jsem se k němu zpětně vracel. Také mi dělalo problém každý den vymyslet něco zajímavého co by stálo za to a měl bych si to zapsat. Některé dny se prostě nic zajímavého nestalo a nebavilo mě vymýšlet něco z ničeho.

Vytvořil jsem si tedy list “Moje úspěchy”, kam si zapisuji větší splněné cíle a sny. Proč si takový list vytvořit? Lidská mysl má tendenci události zapomínat a bagatelizovat, takže když se zamyslím co jsem v tomto roce dokázal, tak mě napadne jenom pár věcí. Ve skutečnosti jsem toho, ale dokázal hodně. Stačí když se mrknu do “Úspěch listu” a hned vidím kolik jsem toho zvládnul a splnil. Díky tomu mám hned lepší náladu a motivaci pokračovat dál v plnění svých cílů a snů.

Zapisuji si velké věci jako – dokončení náročných závodů, spuštění projektu, ale i malé z kterých mám radost a nechci na ně zapomenout a vytlačit je z mysli.

Vytvoření a údržba je velmi jednoduchá a přínosy jsou velké, takže rozhodně to stojí za vyzkoušení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *